Esthetica

Esthetica
Bezpieczeństwo

Dezynfekcja powietrza i sterylizacja urządzeń
Bezpieczeństwo

Centrum Stomatologii Estetycznej Esthetica w Zamościu w najlepszy możliwy sposób dba o to, by stale zachowywane były procedury mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu pacjentów. W związku z tym placówka wdrożyła odpowiednie działania nie tylko pod kątem sterylizacji urządzeń, ale także dezynfekcji powietrza.

Sprzęt, w który wyposażona jest sterylizatornia, to:

 • dwa autoklawy MELAG Vacuklav 44 B plus
 •  Termodezynfektor MELAtherm 10
 • autoklaw Dac Universal
 • autoklaw szufladowy Enbio.


Wszystkie urządzenia są objęte programem Melatrace co umożliwia kompletną dokumentację i bieżące śledzenie przebiegu usuwania szkodliwych substancji. Monitorowaniu podlega zatem każdy najdrobniejszy, a istotny parametr w całym procesie. Wysoki poziom bezpieczeństwa ma tutaj także aspekt prawny: każdy spośród utworzonych protokołów dokumentacyjnych opatrzony jest podpisem elektronicznym, a urządzenia umożliwiają odczyt tych zapisów poprzez kartę CF lub przyłącza sieciowe. Dokument z przebiegu dekontaminacji obejmuje całą ścieżkę mycia, dezynfekcji i sterylizacji.

Każdy etap procesu dekontaminacji i sterylizacji wykonywany jest w Centrum Esthetica przez wykwalifikowany personel z tytułem technika sterylizacji.

Oczyszczenie powietrza w Centrum możliwe jest dzięki profesjonalnym sprzętom, takim jak lampa UV-C Air Purifier Fan, która umożliwia dezynfekcję w prosty, natychmiastowy i bezpieczny sposób, bez wydzielania ciepła i bez użycia środków chemicznych. Inne urządzenie wykorzystywane w celu dezynfekcji powietrza – Novaerus wykorzystuje technologię plazmową, która wymaga zaledwie niewielkiej ilości energii. Jest przy tym niechemiczna, dlatego umożliwia pozbycie się patogenów w sposób bezpieczny dla personelu oraz pacjentów.

Centrum ponadto podlega bieżącym kontrolom właściwych instytucji, dzięki czemu może zagwarantować pacjentom bezpieczne korzystanie ze swoich usług.

Szanowni Pacjenci!
Chcemy Was poinformować, że pracujemy w trybie interwencyjnym

Rejestracja telefoniczna jest czynna codziennie w godzinach 9:00 – 15:00.

Jak pracujemy?

Dysponujemy koniecznym sprzętem do dezynfekcji powierzchni, powietrza oraz środkami ochrony osobistej, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno Pacjentom jak i Personelowi. Całkowicie przeorganizowaliśmy system przyjmowania Pacjentów według zaleceń Ministerstwa Zdrowia; o nowych zasadach szczegółowo informujemy telefonicznie przed wizytą.

Kogo przyjmujemy?

Pacjentów z bólem, Pacjentów z różnego rodzaju awariami, które nie mogą czekać.
Codziennie udzielamy telefonicznie bezpłatnych porad stomatologicznych.
Jeśli cierpisz z powodu bólu zęba – skontaktuj się z nami (telefonicznie lub SMS, gdy nie możemy odebrać), nasi lekarze oddzwonią i udzielą porady, umówią wizytę jeśli będzie konieczna. Informujemy także, że w naszej Pracowni RTG wykonujemy badania pantomograficzne (OPG) i tomograficzne (CBCT).

Prosimy o:

 • Punktualne stawienia się na wizytę – spóźnienie może spowodować brak przyjęcia danego dnia
 • Oczekiwania na wizytę przed placówką medyczną –pracownik każdorazowo i indywidualnie wyjdzie po pacjenta prosząc go o wejście-prosimy o telefon lub sms jak już Państwo przyjadą
 • Przybycie na wizytę w miarę możliwość w odzieniu wierzchnim niewymagającym zdejmowania
 • Przybycie na wizytę w maseczce ochronnej – przed wejściem do gabinetu pacjentowi zostaną zdezynfekowane ręce.
 • Niedotykanie klamek, nie dzwonienie dzwonkiem do drzwi
 • Stawienia się na wizytę jedynie z jednym opiekunem prawnym – w przypadku pacjentów małoletnich. Prosimy o nieprzyprowadzanie rodzeństwa.
 • Podpisanie przed wizytą informacji o ryzyku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – odmowa podpisu bezwzględnie stanowić będzie odmowę leczenia.
 • Informujemy o wyłączeniu do odwołania poczekalni i toalety dla pacjentów.

Opinie naszych pacjentów
zadowoleni pacjenci

Rowijamy naszą pasję, którą jest stomatologia

Centrum stomatologii estetycznej
esthetica
A i P Kowalscy

ul. Zacisze 8
22-400 Zamość

Rejestracja telefoniczna:

czynna codziennie
w godzinach 8:00 - 16:00

Umów się na wizytę

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 08:00 - 16:00
Wtorek: 08:00 - 16:00
Środa: 08:00 - 16:00
Czwartek: 08:00 - 16:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

wyznacz trasę
Umów wizytę